! Maďarská vína| Tokajská vína| Magna Opyyum

Nabízíme Vám maďarské delikatesy

Zastoupená vinařství

firefox-gray

Vinařství Chateau Cloche - Tokaj

Naším cílem je vyrábět a prodávat vysoce kvalitní vína, která splňují požadavky současné doby, a prosazovat dobrou pověst a jedinečné vlastnosti vinařské oblasti Tokaj na světě, protože víno je nejen skvělou zábavou, ale i vazbou mezi různými kulturami. Naše vinařství působí již deset let od nákupu hroznové vinice v Tokaji, následované vinicemi Betsek a Makkos; to se dnes zvýšilo na 4,8 hektarů. Složení odrůd révy vinné: Furmint 70%, Hárslevelű (Lipovina) 25%, Sárgamuskotály (Žlutý muškát) 5%

firefox-gray

Vinařství Zsadányi - Tokaj

Od roku 2010 začíná nový čas v životě sklepa Zsadányi. Zachovali jsme více vinic z 40., 50. a 60.let. Je to zvláštní pocit ochutnat víno z kmenů, které před několika lety mysleli mrtvé. Rok od roku se rozšiřuje velikost našich renovovaných, a uklizených ploch a vznikly nové vinice, čímž se dosáhlo stávající velikosti 35 hektarů.

firefox-gray

Vinařství Katona - Balatonboglár

Královna mezi houbami, která se používá v tradiční čínské medicíně již přes 2000 let. Studie prokázaly, že podporuje dlouhověkost a zlepšuje zdravotní stav a imunitní systém.

Bakopa: Bylina, která pochází z Indie a která roste v chladném prostředí. Nemá chuť ani vůni, ale za to má schopnost dynamické koncentrace pro tělo a mysl. Používá se již tisíce let jako podpora mentálních funkcí, chápání a paměti.


firefox-gray

Vinařství Bezerics - Balaton-felvidék

Blízkost jezera Balaton a Alpy, 15% jihozápadního svahu, nadmořská výška nad 250-300 m dává našim vínům pocit elegance a sofistikovanosti.


firefox-gray

Vinařství Chateau Teleki - Villány

Nejstarší vinařský region v Maďarsku se skvělými klimatickými podmínkami. Villány leží na stejné zeměpisné šířce jako francouzské Bordeaux. Ovívají ho jak studené proudy, tak i teplé větry. Už to by se mohlo zdáti jako výhra v loterii. Za úspěchem vinařství Csányi Pincészet stojí ovšem mnohem víc.První vinnou révu na území vinařství zasadil Zsigmond Teleki. V době epidemií na konci 19.století, které ničily evropské vinice, dokázal přijít na odrůdy, jež byly rezistentní. Díky tomu se ve vinařském světě stal uznávaným a v jeho práci pokračovali oba synové Andor a Sándor. Vinařství na svého zakladatele nezapomnělo a stále pokračuje v jeho šlépějích.


firefox-gray

Vinařství Hetényi - Szekszárd

Vyznačuje se především svou schopností poskytnout intenzivní podporu imunitního systému, a také pomáhá bojovat proti únavě.


firefox-gray

Vinařství CEZAR - Zala

Vyznačuje se především svou schopností poskytnout intenzivní podporu imunitního systému, a také pomáhá bojovat proti únavě.


sample image

Likéry a speciality Magna

Kapsle této jedinečné kávy skrývá nejjemnější mleté kávy Geisha. Zjistěte, proč je kapsle Sisel Kaffé unikátní a nedostižná.

Káva, díky tomu, že je hermeticky uzavřená v kapslích, si uchovává své aroma tak, jako by byla čerstvá. Nemusíte se přitom bát toho, že by porcovaná káva byla horší než ta z čerstvě namletých kávových zrn. Přístroje na porcovanou kávu dokázaly v testu dokonce připravit lepší kávu než ty automatické!

Tato vyjímečná káva obsahuje také tyto zdravé složky:

Chaga, Ganoderma, Bakopa, Gotu Kola

sample image

Klobásy a uherské salámy PICK

Uherský salám (maďarsky Téliszalámi – zimní salám) je uzenina pocházející z Maďarska. Má stoletou tradici výroby. Je vyroben z libového vepřového masa maďarských bagounů plemen mangalica s přidáním uzené slaniny. Dnes již je nabíjen výhradně do umělých střev. Tradovalo se, že při jeho výrobě se používá i oslí maso, ve skutečnosti je to však jen legenda. Základním kořením je paprika, dále pak bílý pepř a další. Uherský salám je vyráběn za přístupu studeného vzduchu a velmi pomalu uzen. Během suchého zrání vytvoří speciální ušlechtilé ochranné plísně jeho charakteristický bílý povrch. Továrna Pick v maďarském Szegedu je považována za výrobce pravého uherského salámu, podle jejího vlastního vyjádření je jen nejúspěšnějším výrobcem tohoto druhu.


sample image

Mleté papriky a paprikové produkty Kalocsa

Kalocsai Fűszerpaprika Zrt. Je nejstarším zástupcem zpracování a distribuce papriky v tradičním regionu Kalocsa. Historie právních předchůdců se datuje do třicátých let minulého století. Sdružení zemědělského průmyslu Kalocsakörnyék vzniklo v roce 1977. Od 1. ledna 1990 je akciovou společností. Po privatizaci v roce 1997 je 100% maďarským vlastníkem. Úspěšně a konkurenčně se podílí na domácím a exportním světovém trhu výroby papriky. Trh s kořeními byl koncentrovaný,Kalocsa je vedoucím postavením na trhu v Maďarsku, s podílem asi 40% na domácí produkci. Společnost vyrábí 2-3% světové produkce papriky, 4-5% světového vývozu. Sídlo společnosti je v Kalocsu kde je i továrna, další místa jsou Miske a Dunapataj. Zpracování potravin je rozhodujícím faktorem činností Zrt. Asi 70-80% produkce je produkováno, zpracováno a prodáváno paprikou. Každoročně zpracovává a distribuuje 2,0 - 1,5 tisíc tun koření papriky, 1,2 tisíc tun konzervovaných potravin, 350-400 tun sušiny a koření. Spice paprika produkuje semeno, ze kterého surovina vyrábí její partneři kvality. Její produkcí konzervárenských výrobků je především výroba okurky (lahůdkové okurky, smíšené okurky, jablka a cherry paprika) a výroba konzervovaného ovoce (višní, švestky) v menších objemech. Vlastní koření (zrno, list, prášek), dehydratace, snižování zárodků a poskytovat takové služby domácím i zahraničním firmám. V rámci služby "Muzejní aktivity, kulturní dědictví" lze navštívit dům Paprika. Zrt má svůj vlastní řád rytířů, Řád sv. Štěpána Papriku z Kalocsy.


sample image

Domácí těstoviny Hungaro Pasta

Hungaro Pasta Kft. jsme založili v roce 2003 s více než 13 letou zkušeností ve výrobě těstovin. Poznatky a zkušenosti, které jsme získali během mnoha let, udělali jednoznačným náš cíl. Chtěli jsme vytvořit takový podnik na vyrábění těstovin, kde nejdůležitější je vyrábění těstovin nejdokonalejší kvality je pod stálou kontrolou, kde každý výrobek podniku maximálně vyhovuje každému příslušnému právnímu předpisu, předpisům státu a Evropské Unie na největší spokojenost kupujících. Nechtěli jsme být jedním z mnoha, ale z mnoha tím JEDNÍM.


sample image

Husí a kachní játra z Maďarska

Foie Gras

Mikromletá káva s velmi bohatou chutí, espressem a zjemňující smetanou bez obsahu mléka. Instantní káva, která není sušená mrazem, ale je mikroskopicky jemně namletá a tím si ponechá veškeré zdravotní přínosy. Geisha - Sisel Kaffé je unikátní a nedostižná. Balení má 20 sáčků s Latte panamskou Boquete Gesha mikromletou instantní kávou.

Tato vyjímečná káva obsahuje také tyto zdravé složky:

Chaga, Ganoderma, Bakopa, Gotu Kola

Ochutnejte ještě dnes Maďarské Delikatesy - E-SHOP